В часа по Физика и астрономия с г-жа Деница Димитрова седмокласниците превърнаха теорията в практика.
Разгледаха видовете енергия и научиха как се преобразуват – от природата в технологии, които използваме всеки ден.
Акцентът беше върху слънчевата енергия и соларните панели. Учениците видяха как светлината се превръща в електричество и задвижва реални устройства.
Физиката не е само формули – тя е инструмент за разбиране на технологии, решаване на проблеми и първи стъпки към професионални компетенции.
Такива уроци помагат на учениците да направят информиран избор за бъдещото си образование и професионален път.

