ИЗСЛЕДВАЙ, СЪЗДАВАЙ, ОТКРИВАЙ – STEM ПРИКЛЮЧЕНИЕ 2026

За втора поредна година нашето училище посрещна седмокласници от седем основни училища за „STEM приключение“! Любознателни и амбициозни ученици от ОУ Св. Патриарх Евтимий гр. Велико Търново , ОУ „Бачо Киро“ , ОУ „Петко Рачев Славейков“ – град Велико Търново , ОУ „Димитър Благоев“ – гр. Велико Търново, ОУ “ Христо Ботев“ Велико Търново , ОУ Неофит Рилски град Килифарево, ОУ „Христо Ботев“-Ресен , заедно с нашите ученици, експериментираха, откриваха и намираха решения, състезавайки се в различни STEM предизвикателства.
Сред официалните гости бяха г-н Даниел Панов – кмет на Велико Търново, г-жа Здравка Минчева – началник на РУО, г-жа Бонка Долчинкова – директор на дирекция „Образование“, г-жа Росица Димитрова – директор на дирекция „Социални политики, здравеопазване, транспорт“, както и директори на училища и представители на местната образователна общност.
Екипите се състезаваха в разнообразни задачи – дартс, откриване на разлики, дигитална викторина, сглобяване на соларна система и практическата задача „Направи го сам“. Всеки етап комбинираше знание и забавление, а смесените отбори научиха, че сътрудничеството и креативността са ключът към успеха.
 Благодарности на всички участници, ментори и учители! Днес доказахме, че STEM не е просто абревиатура, а начин на мислене.